Lil Wayne

Dwayne Michael Carter Jr.(známější jako Lil Wayne) se narodil 27.září 1982 v New Orleans v Louisianě.

Debutoval s albem The Block is Hot, které se okamžitě v Americe dostalo do TOP 10.

Ve svých patnácti letech zakládá kapelu Hot Boys, kde se objevují další členové - Juvenile, Turk a B.G, přičemž Dwayne je nejmladší. Jejich debut Get It How U Live! se dostává na první příčku mezi Top R&B/Hip-Hop Album v časopise Billboard.

Poté ovšem přichází méně úspěšná alba, která získávají „pouze“ zlato. Po Lights Out (2000) a 500 Degreez (2002) napravuje reputaci deska s názvem Tha Carter (2004), které se prodá přes milión nosičů po celých Spojených státech a umísťuje se na předních příčkách hitparád.

Série Tha Carter pokračuje i nadále, protože Lil Wayne vydává Tha Carter II (2005) a Tha Carter III (2008), která se objevují v první třicítce hitparády Billboard a Lil Wayne se dočká ocenění jako „Raper roku“ od The New Yorker, „Workoholik roku“ od časopisu GQ nebo „Nejlepší rocková hvězda“ od magazínu Blender.

A co jeho soukromý život? Málo kdo tušil, ale Lil Wayne má děti. Má dvě dcery a jednoho syna. Jedna dcera se mu narodila, když byl ještě teenager. Druhou dceru má se svou láskou se střední školy, kterou si na den svatého Valentýna 2004 vzal, ale v roce 2006 se rozvedli.